طراحی,شهری,انجمن,طراحی شهری,انجمن طراحی شهری,شهرسازی

فایل شهر های ایران,اسناد فرادست,مقاله نویسی,پاورپوینت

اخبار شهرسازی,اخبار طراحی شهری,همایش شهرسازی,همایش طراحی شهری


تبليغات
- کاربرانِ درحال بازدید از این انجمن: 1 مهمان
انجمن‌های موجود در 'مقالات نشریات داخلی'
صفه
شرية تخصصي دانشكده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی تحت عنوان مجلة علمي‌ پژوهشي صفّه به چاپ مي‌رسد. اين نشريه كه به عنوان مجله تخصصي معماري و شهرسازي از سوی وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري ارزشيابي شده، نزدیک به دو دهه است که از انتشار آن مي‌گذرد و به صورت رسمي در تابستان 1369 با انتشار اولين شماره فعاليت خود را آغاز نمود. صفّه به بررسي گذشته و حال معماري و شهرسازي ايران و جهان و مباني نظري رويدادهاي مربوط به حوزه شهرسازي، و قبول مقاله از عموم صاحب‌ نظران در زمينه‌هاي موضوعي فوق مي‌پردازد و غالب مطالب و مقالات آن به عنوان مرجع و منبع مورد استفاده دانش پژوهان قرار مي‌گيرد. تا كنون 60 شماره آن در دسترس اساتيد، دانشجويان و دانش‌پژوهان علاقمند به مسائل معماري ايران، اسلام و جهان در داخل و خارج از كشور قرار گرفته است. اين نشريه قبلاً دو شماره در سال چاپ مي‌شد و اكنون چهار شماره در سال برای چاپ آماده می‌گردد. قابل توجه است که از شماره 56 این نشریه به صورت الکترونیکی در دسترس علاقمندان قرار دارد. در چهاردهمین جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر سال 1392 نشریه صفه به عنوان نشریه برتر در زمینه هنر در حوزه معماری و شهرسازی شناخته شد.
1 موضوع 33 ارسال دانلود تمام شماره های مجل...
۱۳۹۶/۰۷/۲۸، ۰۱:۰۵ ب.ظ
توسط yara
هنر های زیبا
1. درجه علمی پژوهشی این نشریه طی نامه شماره 985/11/3 مورخ 4/6/88 دبیرخانه کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ گردیده است. 2. نشریه هنرهای زیبا از تاریخ 3/5/82 در نمایه بین المللی Ulrich`s Periodical Directory ایندکس شده است. 3. نشریه هنرهای زیبا در پایگاه استنادی علوم کشورهای اسلامی ISC به نشانی http://www.srlst.com نمایه می شود.همچنین در این پایگاه دارای ضریب تاثیر IF می باشد. 4. نشریه هنرهای زیبا در پایگاه اطلاعات علمی جهاددانشگاهی به نشانیwww.SID.ir نمایه می شود.
زیر انجمن ها
216 موضوع 218 ارسال واکاوی معماری سنتی در دور...
۱۳۹۶/۱۱/۲۲، ۰۷:۴۶ ق.ظ
توسط yara
باغ نظر
فصلنامه علمی‌ـ پژوهشی باغ نظر باغ نظر فصلنامه علمی‌ـ پژوهشی به زبان فارسی است که در زمینه پژوهش های نظری هنر (معماری، شهرسازی و تجسمی) از سال 1382 با حمایت پژوهشکده نظر منتشر می شود. توجه به هنر و تمدن ایران و شرق، معرفی آخرین دستاوردهای محققان ایرانی و گسترش مرزهای دانش از جمله اهداف مجله باغ نظر است. مجله باغ نظر در راستای معرفی دستاوردهای محققان ایرانی به جامعه علمی جهانی، سعی دارد تا ضمن نمایه کردن خلاصه تفصیلی مقالات به زبان انگلیسی و ثبت آنها در پایگاه های استنادی معتبر جهان ، بتواند در آینده ای نزدیک با بین المللی کردن هیئت تحریریه و داوران در چاپ دستاوردهای محققان غیر ایرانی به زبان انگلیسی نیز اهتمام ورزد. سیاست باغ نظر در ارزیابی مقالات، استناد به "منابع جدید در موضوعات علمی" و "منابع اصیل و مستند در موضوعات بومی" است. مقالات پس از سه مرحله داوری و موافقت هیئت تحریریه به چاپ خواهد رسید. زمینه انتشار باغ نظر، پژوهش‌های نظری هنر در حوزه معماری، شهرسازی و تجسمی است؛ و موضوعاتی در مورد هنر و علوم وابسته به آن از قبیل فلسفه، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی و تاریخ را که با شیوه تحلیلی، تفسیری، تجربی بررسی شده باشد را منتشر می کند. مجله بر جنبه های نوآوری و نظریه پردازی مقالات و اینکه صرفا داده های آماری نباشد تاکید دارد. مقالات باید ساختار علمی ـ پژوهشی داشته و در صورت توصیفی بودن نیز منجر به نظریه پردازی شده باشند، بدین معنی که با استنتاج منطقی یا استقرایی از یافته‌های پژوهش نتیجه‌گیری کند و نظریه را به وضوح بیان کند. باغ نظر هم اینک در پایگاه های استنادی علوم کشور های اسلامی "ISC" و پایگاه های اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی نمایه می شود. برنامه هایی در دست است که مجله در موسسه اطلاعات علمی "ISI" نیز به ثبت برسد. مشکلات توزیع مجلات علمی در ایران از یک سو و عادت ضعیف به خرید کتاب و مجلات علمی باعث شده تیراژ این اقلام نسبت به جمعیت کشور بسیار پایین باشد. در مقابل جوان بودن جامعه ایران و آمار بالای دانشجویان علی‌الخصوص در رشته‌های مرتبط با مجله (معماری، شهرسازی، هنر، محیط زیست، میراث فرهنگی و ...) در گروه هنر و رواج اینترنت به عنوان منبع سهل‌الوصول برای دانشجویان ویژگی دیگری است که مدیریت مجله باغ‌نظر را بر آن داشته تا برای افزایش ضریب نفوذ خود در میان گروه‌های تخصصی و حرفه‌ای از مرداد ماه 1390 اقدام به انتشار کامل مجله در سایت اینترنتی خود نماید. این کار همچنین موجب می‌گردد تا ارتباط گسترده‌تری با جهان و متخصصان بین‌المللی فراهم آید که بازتاب ثبت آن در دورة کوتاه این کار کاملاً ملموس است. جالب است که تیراژ چاپ کاغذی مجله به دلیل اشتراک مراکز عمومی و کتابخانه‌ها و بخش‌های تخصصی و حرفه‌ای کاهش نیافته است و پیش‌بینی می‌شود با افزایش شهرت مجله میل به خرید نسخه کاغذی آن نیز افزایش یابد.
زیر انجمن ها
176 موضوع 176 ارسال تأثیرات نرم‌افزار Sketch ...
۱۳۹۴/۰۱/۲۱، ۰۸:۴۲ ق.ظ
توسط all4city

مقالات نشریات داخلی
موضوع / نویسنده پاسخ‌ها بازدید‌ها امتیاز آخرین ارسال [صعودی]
 
  0 65
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0 از 5
۱۳۹۶/۰۷/۲۹، ۱۲:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: yara


  دارای ارسال‌های جدید‌
  موضوع داغ (تازه‌)
  موضوع داغ (قدیمی)
  بدون ارسال جدید‌
  شما در این انجمن ارسال داشته‌اید
  موضوع بسته شده

پرش به انجمن:


درباره همه برای شهر

،انجمن همه برای شهر با این باور شکل گرفت که تولید و توزیع اطلاعات، مهم‌ترین ابزار توسعه‌یافتگی در جامعه‌ی جهانی امروز است،این گروه فعالیت خود را عملاً در اسفند ماه سال 90 آغاز کرد، گروه تخصصی همه برای شهر در آغاز، فعالیت خویش را بر چند محور عمده متمرکز کرد:فعالیت های اموزشی،کارتیمی،پروژه های اجرایی و عملیاتی و همچنان به کار خود ادامه خواهد داد امید است روزی جامعه ی شهری و روستایی کشور عزیزمان را در رفاه کامل ببینیم